Nasza Okolica

Hutki leżą w południowo-wschodniej Polsce pośród malowniczych wzgórz Wyżyny Lubelskiej i Roztocza, w dolinie górnego biegu rzeki Wieprz. Tuż koło uzdrowiskowego Krasnobrodu i historycznego, urokliwego Zwierzyńca – serca Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Otaczające miejscowość piękne lasy sosnowo-jodłowe są idealnym miejscem do spacerów, grzybobrania oraz do uprawiania turystyki rowerowej. Zimą narciarze mogą poszaleć na dwóch stokach: na Chełmowej Górze w Krasnobrodzie, a także w Jacni. Hutki posiadają też naturalny dziki staw – kameralne kąpielisko, świetnie nadające się do korzystania z uroków wypoczynku nad wodą.

Rzeka Wieprz słynie w Polsce z wielu rzeczy. Pięknych rozległych łąk, wijących się bez końca meandrów, krystalicznie czystej wody, dorodnych ryb. To także doskonałe miejsce do pływania kajakiem – w Hutkach ma swój początek większość spływów po tej rzece.

Roztocze oferuje też wiele atrakcji entuzjastom zwiedzenia. Począwszy od historycznego renesansowego Zamościa, urokliwego Zwierzyńca z kultowym festiwalem filmowym oraz szlakiem zabytków ordynacji zamojskiej przez sanktuaria z cudownymi obrazami: w Krasnobrodzie i w Tomaszowie Lubelskim, aż setki innych zakątków czekających na odkrycie. Oferujemy własną pomoc, doświadczenie i kontakty przy organizacji wycieczek.

Pobyt w okolicach Zwierzyńca stwarza też niepowtarzalną okazję do odwiedzenia jeszcze jednego wyjątkowego miejsca: Lwowa. Lokalne biura turystyczne organizują autokarowe wycieczki (jedno- lub kilkudniowe) do tego miasta. Zachęcamy też do odwiedzania Lwowa na własną rękę – z Hutek to tylko 100 km.

Zapraszamy do skosztowania regionalnych specjałów: wiejskiego chleba, oscypka roztoczańskiego, wędzonego karpia, dziczyzny…Napisz do nas