Regulamin

W trosce o udany wypoczynek Państwa oraz innych Gości prosimy o zapoznanie się z zasadami panującymi na terenie Gospodarstwa „Pod Figurą”.

 1. Rezerwacji pobytu można dokonać osobiście, telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% wartości pobytu /lub innej ustalonej kwoty/ w ciągu trzech dni na wskazane konto podając imię i nazwisko, okres rezerwacji i ilość osób. Konieczne jest tez podanie telefonu kontaktowego.
 2. Zaliczka jest bezzwrotna.
 3. Doba pobytowa rozpoczyna się o godzinie 14.00, a kończy o 9.00. Ewentualne zmiany są możliwe po uzgodnieniu z Gospodarzem.
 4. Opłaty za pobyt, zgodnie z wyliczeniem ustalonym podczas rezerwacji, dokonuje się w dniu przyjazdu /opłata za niewykorzystane noclegi nie podlega zwrotowi/.
 5. W budynkach gospodarstwa obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PALENIA TYTONIU.
 6. W godzinach 22.00- 7.00 należy zachowywać ciszę tak, aby nie zakłócać spokoju innym.
 7. Na terenie gospodarstwa obowiązuje SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW. Pojemniki na poszczególne frakcje znajdują się w kuchni i za tzw. pawilonem letnim. Selekcja odpadów obowiązuje także na łowisku wchodzącym w skład gospodarstwa.
 8. Gość otrzymuje do swojej dyspozycji klucz do pokoju i do budynku głównego. Zgubienie klucza powoduje obowiązek zapłaty 20 zł za wymianę zamka.
 9. Przyjmowanie dodatkowych Gości wymaga powiadomienia gospodarza.
 10. Gość ponosi pełną odpowiedzialność za powierzone mu urządzenia i wyposażenie pokoi.
 11. Prosimy o zachowanie należytej staranności związanej z zamykaniem okien /zwłaszcza dachowych/ i drzwi w momencie opuszczania pokoju.
 12. Gospodarz jest zobowiązany do reakcji na uwagi i zastrzeżenia dotyczące poziomu usług, funkcjonowania urządzeń, czystości i porządku.
 13. Gość powinien powiadomić Gospodarza o zaistnieniu lub stwierdzeniu awarii lub szkody w gospodarstwie i jego najbliższym otoczeniu. Dotyczy to szczególnie bezpieczeństwa przeciw pożarowego lub kwestii zabezpieczenia w media typu prąd, gaz i woda.
 14. Gospodarz zastrzega sobie możliwość wejścia do pokoju podczas nieobecności Gości, jeśli zajdzie nieprzewidziana potrzeba /ulewa, awaria instalacji itp./.
 15. Gość, który przywozi do obiektu zwierzę domowe jest zobowiązany zachować wszelkie środki bezpieczeństwa i ponosi całkowitą odpowiedzialność za ewentualne szkody w zdrowiu lub mieniu przez nie spowodowane. Z tego powodu nie są przyjmowane w gospodarstwie psy ras agresywnych. W przypadku wyjątkowo uciążliwych i niewychowanych zwierząt gospodarz zastrzega sobie prawo do skrócenia pobytu zwierzęcia w gospodarstwie. Goście mają też obowiązek sprzątania po swoim pupilu.
 16. Gospodarz jest zobowiązany do udzielenia wszelkich rad i informacji dotyczących pobytu w gospodarstwie i odpoczynku w jego otoczeniu.
 17. Dokonanie rezerwacji jest równoznaczne z akceptacją regulaminu gospodarstwa.Napisz do nas